Jakie są różnice w wykończeniu powierzchni dachówek?

Figaro deluxe
Klienci spółki Tondach mają do wyboru trzy rodzaje powierzchni dachówek.

Dachówki w kolorze naturalnym (surowym) są produkowane bez obróbki powierzchni, ich kolor zależy od składu surowca i jest jednolity w całym przekroju dachówki. Na powierzchni dachówki z czasem może się tworzyć patyna, która zmieni kolor i wygląd całego dachu. Jednak właściwości funkcjonalne dachówki nie zmieniają się.
 
Aby wyeliminować gromadzenie się zanieczyszczeń na powierzchni dachówki, produkuje się dachówki z powierzchnią pokrytą angobą lub glazurą.
 
Dachówki z matowym wykończeniem angoba są kolorowe - matowe lub półmatowe. Angoba (pobiałka) to uszlachetnione rozpuszczone glinki zawierające tlenki metali, glinki te nakłada sę na dachówkę przed wypaleniem w temperaturach powyżej 1000 ° C,.
 
Glazurowane dachówki są produkowane na tej samej zasadzie co dachówki z angobą, ale z tą różnicą, że nakładana mieszanina zawiera domieszki szkliste, dachówki charakteryzują się więc po wypaleniu wysokim połyskiem.

Jakie są zalety dachówek pokrytych angobą (pobiałką) i glazurą?

Zalety dachówek pokrytych angobą i glazurą polegają przede wszystkim na tym, że są zabezpieczone przed osadzaniem się zanieczyszczeń, takich jak w przypadku dachówek z szorstką powierzchnią lub z nierównościami.
 
W przypadku tych dachówek, możemy również na życzenie klienta, wyprodukować wiele innych kolorów oprócz standardowego czerwonego. Dzięki temu, że szklista mieszanina nie jest, jak w przypadku innych materiałów do wykończenia powierzchni, nakładana, ale bezpośrednio wpalona do powierzchni płytki, kolor nie będzie się zmywał.
 
Oprócz estetycznych wrażeń z eleganckiego dachu, uzyskają więc Państwo ochronę przed promieniowaniem UV, kwaśnymi deszczami i gradem.
 
Dachówki ceramiczne są dostępne w standardowym kolorze surowym. Angoba dostępna jest w następujących kolorach: czerwony, miedź, brąz, ciemny brąz, czarny. Glazury oferowane są w następujących kolorach: amadeus czerwony i czarny, kasztanowy brąz, czarny łupek. Na zamówienie możemy dla państwa przygotować praktycznie dowolny kolor dachówek.

Polecane informacje