Na co zwrócić uwagę

Rekonstrukcje dachu
Oszczędność nie zawsze musi się opłacać. W przypadku rekonstrukcji dachu to zdanie może okazać się szczególnie prawdziwe.

Na co zwrócić uwagę

Oszczędność nie zawsze musi się opłacać. W przypadku rekonstrukcji dachu to zdanie może okazać się szczególnie prawdziwe. Oszczędzanie nie powinno odbywać się kosztem jakości dachu, który powinien chronić cały dom przez długie lata.
 
Dlatego należy wybrać materiały markowe dobrej jakości i sprawdzone firmy dekarskie. Ważne jest również zastosowanie oryginalnych akcesoriów dachowych dostarczonych bezpośrednio przez producenta.
 
Jeśli nie wiedzą Państwo, jak wybrać odpowiednie akcesoria, eksperci Tonadch chętnie Państwo pomogą.
 
 
Poniżej przedstawiamy kilka konkretnych rad.

Odpowiedni wybór dodatkowych środków zabezpieczających wraz z ich realizacją

Dodatkowe środki zabezpieczające to konstrukcje umieszczone pod pokryciem, np. deskowanie z folią itd.

Odpowiednia wysokość kontrłat

Prawidłowa wysokość kontrałat zostanie najlepiej określona przy montażu.

Dobra wentylacja

Nieprawidłową lub niewystarczającą wentylację nie zawsze można natychmiast łatwo wykryć. Konieczna jest znajomość podstawowych norm i zasad ustanowionych przez producenta pokrycia dachowego. Zalecamy sprawdzenie, czy okap zawiera obszar wentylacyjny. Oprócz tego, kanał wentylacyjny nie może być na całej długości niczym przerwany, konieczne jest również umieszczenie dachówek wentylacyjnych wzdłuż kalenicy i rogów. Konsekwencje wykonania złej wentylacji mogą wystąpić po dłuższym czasie - pęknięcie lub odłupywanie się dachówek, pleśń na kontrłatach i łatach, itp.

Odpowiednie przymocowanie dachówek

Ponownie, kontrola jest konieczna bezpośrednio podczas montażu. Po ułożeniu kontrola jest możliwa dopiero po podniesieniu dachówek.

Wykonanie detali

Może to być na przykład przypadkowe ułożenie dachówek - krzywo, podnoszące się dachówki itd.

Polecane informacje