Jakie zalety mają dachówki ceramiczne

Kształty karpiówek
Zaletą dachówek ceramicznych jest wykorzystanie tradycyjnych materiałów, z których wykonane są dachówki, a które wykorzystuje się do pokrycia dachów już 4000 lat.

Jakie zalety mają dachówki ceramiczne?

Zaletą dachówek ceramicznych jest wykorzystanie tradycyjnych materiałów, z których wykonane są dachówki, a które wykorzystuje się do pokrycia dachów już 4000 lat. Inne ich zalety to różnorodność kształtów i kolorów oraz dopracowany system rowków. Dachówki te nie wymagają prawie żadnej konserwacji i są odporne na działanie kwasów i ługów (ptasie odchody, emisje zanieczyszczeń w powietrzu, itp.).

W jakich kolorach są do dyspozycji dachówki ceramiczne?

Dachówki ceramiczne są dostępne w standardowym kolorze surowej dachówki. Angoba dostępna jest w następujących kolorach: czerwony, miedź, brąz, ciemny brąz, czarny. Glazury oferowane są w następujących kolorach: amadeus czerwona i czarna, kasztanowy brąz i czarna łupkowa. Na zamówienie możemy dostarczyć praktycznie dowolny kolor.

Jakie są różnice w wykończeniu powierzchni dachówek?

Klienci spółki Tondach mają do wyboru trzy rodzaje powierzchni dachówek.

Dachówki w kolorze naturalnym (surowym) są produkowane bez obróbki powierzchni, ich kolor zależy od składu surowca i jest jednolity w całym przekroju dachówki. Na powierzchni dachówki z czasem może się tworzyć patyna, która zmieni kolor i wygląd całego dachu. Jednak właściwości funkcjonalne dachówki nie zmieniają się.

Aby wyeliminować gromadzenie się zanieczyszczeń na powierzchni dachówki, produkuje się dachówki z powierzchnią pokrytą angobą lub glazurą.

Dachówki z matowym wykończeniem angoba są kolorowe - matowe lub półmatowe. Angoba (pobiałka) to uszlachetnione rozpuszczone glinki zawierające tlenki metali, glinki te nakłada sę na dachówkę przed wypaleniem w temperaturach powyżej 1000 ° C,.

Glazurowane dachówki są produkowane na tej samej zasadzie co dachówki z angobą, ale z tą różnicą, że nakładana mieszanina zawiera domieszki szkliste, dachówki charakteryzują się więc po wypaleniu wysokim połyskiem.

Jakie są zalety dachówek pokrytych angobą (pobiałką) i glazurą?

Zalety dachówek pokrytych angobą i glazurą polegają przede wszystkim na tym, że są zabezpieczone przed osadzaniem się zanieczyszczeń, takich jak w przypadku dachówek z szorstką powierzchnią lub z nierównościami. W przypadku tych dachówek, możemy również na życzenie klienta, wyprodukować wiele innych kolorów oprócz standardowego czerwonego. Dzięki temu, że szklista mieszanina nie jest, jak w przypadku innych materiałów do wykończenia powierzchni, nakładana, ale bezpośrednio wpalona do powierzchni płytki, kolor nie będzie się zmywał. Oprócz estetycznych wrażeń z eleganckiego dachu, uzyskają więc Państwo ochronę przed promieniowaniem UV, kwaśnymi deszczami i gradem. Dachówki ceramiczne są dostępne w standardowym kolorze surowym. Angoba dostępna jest w następujących kolorach: czerwony, miedź, brąz, ciemny brąz, czarny. Glazury oferowane są w następujących kolorach: amadeus czerwony i czarny, kasztanowy brąz, czarny łupek. Na zamówienie możemy dla państwa przygotować praktycznie dowolny kolor dachówek.

Co oznacza, że dachówka jest przesuwna?

Główną zaletą dachówek przesuwnych jest to, że odległość łat przy montażu dachówek nie musi być dokładnie określona, ale może mieć rozstaw pomiędzy 4-6 cm. Dachówki przesuwne można więc wykorzystać do rekonstrukcji dachów lub montażu bardziej skomplikowanych dachów.

Skąd mam wiedzieć, jaki dach jest odpowiedni dla mojego domu?

Aby wybrać najbardziej odpowiedni dach, trzeba wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Najważniejszym z nich jest konstrukcja dachu i wykorzystanie przestrzeni poddasza, oprócz tego istotne są warunki klimatyczne. Ważne są również walory estetyczne.

Polecane informacje